www.yamahaszkola.pl Witaj, dzisiaj jest środa 13 grudnia, 2017 r. godzina

Instruktorzy

JUNIOR MUSIC COURSE, KEYBOARD, FORTEPIAN

Pani Liliana Kucza: właściciel i dyrektor Yamaha Szkoły Muzycznej we Wrześni. Absolwentka Liceum Muzycznego w klasie fortepianu i Akademii Muzycznej w Poznaniu na wydz. Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej oraz Podyplomowych Studiów: Emisji Głosu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Sztuki i Wiedzy o Kulturze w Wyższej Szkole Humanistycznej Milenium w Gnieźnie; specjalizacja-prowadzenie dziecięcych zespołów chóralnych w Akademii Muzycznej w Warszawie. Pracuje jako dyrygent , pedagog i organista.

GITARA KLASYCZNA, ELEKTRYCZNA, BASOWA

Pan Maciej Gieczys urodzony w Szczecinku gdzie ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I i II ST w klasie gitary prof. Artura Lachowskiego. Obecnie student V roku Akademii Muzycznej w Poznaniu na wydz. Kompozycji w klasie prof. Zbigniewa Kozuba. Komponuje utwory na gitarę solo i różnorodne składy instrumentalne, muzykę filmową . Wydał autorską płytę z muzyką gitarową pt "Expressions". Aktywnie koncertuje. Od 7 lat pracuje jako pedagog w Szkołach Yamaha.

FORTEPIAN, KEYBOARD

Pani Maja Matuszczak urodzona w Wodzisławiu Śląskim gdzie ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st a następnie Szkołę Muzyczną II st w klasie fortepianu w Rybniku. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie fortepianu prof. Alicji Kledzik. Laureatka Konkursu Pianistycznego im. Johannesa Brahmsa we Włoszech. Od 2009 roku pracuje we wrzesińskiej Szkole Yamaha.

Śpiew

Katarzyna Wieczorek- absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie na wydziale wokalnym [specjalizacja operowa]. Ukończyła także Policealną Szkołę Aktorską w Bydgoszczy. Solistka koncertuje w kraju i za granicą, współpracuje z Filharmonią Kaliską i Poznańską oraz zespołami kameralnymi. Od 2004 jest pedagogiem śpiewu solowego w Państwowej Szkole Muzycznej im. H. Melcera w Kaliszu.

NIEMOWLAKI W KRAINIE DŹWIĘKÓW, SZKRABY I MUZYKA, DŹWIĘKOLUDKI

Regina Borkowska - Kędzierska, lutniczka z wykształcenia, skrzypaczka i pedagog z zamiłowania, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu. Swą przygodę z muzyką rozpoczęła jako siedmiolatka w klasie skrzypiec w miejscowej szkole muzycznej na Śląsku. Miłość do tego instrumentu zaprowadziła ją do jedynej w kraju szkoły uczącej jego budowy, poznańskiej Akademii Muzycznej. W czasie studiów rozpoczęła współpracę z Zespołem Pieśni i Tańca "Łany" oraz kapelą góralską "Zbyrcok". Liczne spotkania kapeli z dziećmi jak i  zajęcia z nimi obudziły nową pasję. Pojawił się zatem kolejny punkt na mapie - Września, Szkoła Muzyczna Yamaha, "Szkraby" oraz "Niemowlaki w Krainie Dźwięków". Od niedawna również mama małej Łucji.

KEYBOARD, FORTEPIAN

Kamil Ignaszak - ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. Fryderyka Chopina w Poznaniu w klasie organów. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu na Wydziale Instrumentalnym {organy} i Wydziale Dyrygentury Chóralnej oraz Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej. Równocześnie studiuje na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Filologii Germańskiej. Bierze udział jako solista i kameralista w wielu konkursach oraz koncertach na terenie kraju i za granicą {Francja, Belgia, Holandia, Słowenia}. Jest laureatem Ogólnopolskiego Festiwalu Organowego w Białymstoku.

GITARA KLASYCZNA

Natalia Czubaj –absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. Im Henryka Wieniawskiego w Poznaniu oraz Akademii Muzycznej im Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie gitary. Laureatka konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Obecnie pracuje jako nauczyciel gitary w Państwowej Szkole Muzycznej w Kaliszu oraz w Szkole Muzycznej Yamaha we Wrześni.

PRACOWNICY SZKOŁY

Mirosława Michalska - sekretariat szkoły