www.yamahaszkola.pl Witaj, dzisiaj jest poniedziałek 23 października, 2017 r. godzina

O Nas

System YSM jest jednym z największych systemów edukacji muzycznej na świecie. Do dnia dzisiejszego, na terenie całego świata, liczba uczniów w systemie Szkół Muzycznych YAMAHA się prawie 700 000. Do ich dyspozycji pozostaje 6 000 placówek oraz około 20 000 nauczycieli, a mury Szkół Muzycznych YAMAHA opuściło już ponad 5 milionów uczniów. Jest to jedna z największych organizacji tego typu na świecie. W Polsce działa obecnie około 100 placówek, w których uczy się ponad 7000 uczniów.

Yamaha Szkoła Muzyczna we Wrześni rozpoczęła swą działalność 1.09.2006 roku. Staramy się uświadomić rodzicom, że możliwie jak najwcześniej rozpoczęty i konsekwentnie kontynuowany muzyczny rozwój ich dziecka, jest najlepszą inwestycją w szczęśliwe, sensowne i bogate życie. Zgodnie z powiedzeniem: "Nigdy nie jest za późno" zachęcamy również dorosłych do tego, aby wzbogacili swoje życie poprzez czynne zajmowanie się muzyką w różnych jej formach, jak m. in. śpiew, czy gra na instrumencie.

Dlaczego jest tak ważne, aby dziecko możliwie jak najwcześniej miało kontakt z muzyką?

Badania wskazują, że muzyka i muzykowanie:
  • wspierają społeczne zachowanie,
  • wspierają rozwój inteligencji,
  • wspierają wydajność mózgu,
  • wspierają całościowy rozwój, jak żadne inne działania,
  • wyraźnie zapobiegają słabej koncentracji.
Szkoły Muzyczne YAMAHA zapraszają ludzi w każdym wieku, aby sprzyjając własnemu rozwojowi zmierzyli się ze swoimi muzycznymi marzeniami i przeżywali radość płynącą z muzykowania.