www.yamahaszkola.pl Witaj, dzisiaj jest sobota 23 czerwca, 2018 r. godzina

Programy instrumentalne

Kursy programów instrumentalnych prowadzone są jako otwarte zajęcia grupowe. Uczestnicy zajęć poznają repertuar, utrzymany w różnych stylach muzycznych. Przy tym oprócz pracy nad rozwijaniem techniki gry i słuchu muzycznego, pierwszoplanowe jest wspólne muzykowanie. Materiały szkolne składają się z zeszytu do danego programu i jego poziomu oraz płyt CD z playbackami (podkładami muzycznymi), które wspomagają proces nauczania i motywują do ćwiczenia w domu. Poszczególne programy są skierowane dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
 • Flet prosty — dla dzieci od 6. roku życia, młodzieży i dorosłych

  Zróżnicowana oferta utworów muzycznych prowadzi od renesansu i baroku, poprzez klasykę i romantyzm, do szeroko rozumianego folkloru, rocka, popu i muzyki awangardowej. Dołączone do podręczników płyty CD zawierają interesujące playbacki (podkłady muzyczne), które wspomagają proces nauczania i motywują do ćwiczenia w domu. Od samego początku uczymy grać nie tylko na flecie sopranowym C, ale także na flecie altowym F.

  Pozostałe informacje znajduję się w prospekcie PDF.

  Uczestnicy zajęć
  Dzieci od 6. roku życia, młodzież i dorośli

  Materiały
  Podręczniki z CD (1-3)

  Czas trwania kursu
  2-3 lata
 • Gitara klasyczna — dla dzieci od 10. roku życia, młodzieży i dorosłych

  Gitara klasyczna oferuje wszystkim chcącym nauczyć się grać na gitarze klasycznej (ew. akustycznej), muzykę od Bacha do Beatlesów. Program ten umożliwia naukę gry, w oparciu o szeroki, specjalnie dostosowany repertur solowy i zespołowy. Integralną częścią kursu jest także kształcenie słuchu muzycznego, rozwój umiejętności improwaizacji oraz nauka akompaniamentu do śpiewanych piosenek.

  Pozostałe informacje znajduję się w prospekcie PDF.

  Uczestnicy zajęć
  Dzieci od 10. roku życia, młodzież i dorośli

  Materiały
  Podręczniki z CD (1-4)

  Czas trwania kursu
  3-4 lata
 • Fun Key Kids (keyboard) — dla dzieci w wieku 6-8 lat

  Fun Key Kids wprowadza dzieci troskliwie i celowo do takiej sytuacji, w której dzielą się z innymi swoimi myślami i uczuciami w "międzynarodowym języku", jakim jest muzyka. W trakcie zajęć dzieci prezentują swoje partie głosowe, a także całe utwory, pozostałym uczniom i nauczycielowi, którzy wspólnie omawiają dane wykonanie.

  Fortepian czy keyboard - w późniejszym czasie pojawia się możliwość wyboru i kontynuacji nauki na wybranym kierunku lub zmiany instrumentu.

  Pozostałe informacje znajduję się w prospekcie PDF.

  Uczestnicy zajęć
  Dzieci w wieku 6-8 lat.

  Materiały
  Podręczniki z CD (1-2)

  Czas trwania kursu
  2-3 lata
 • Fun Key (keyboard) — dla dzieci od 8. roku życia, młodzieży i dorosłych

  Fun Key odkrywa olbrzymie możliwości techniczno-muzyczne, jakie tkwią w keyboardzie. "Fun Key" umożliwia odpowiednie wykształcenie zarówno solistów, jak i muzyków zespołowych. W niewielkich grupach uczestnicy zajęć pracują nad bogatym repertuarem, zróżnicowanym stylistycznie. Oprócz nauki gry i wykształcenia słuchu muzycznego, rozwijane są twórcze umiejętności, takie jak: harmonizowanie, aranżowanie utworów oraz improwizacja.

  Pozostałe informacje znajduję się w prospekcie PDF.

  Uczestnicy zajęć
  Dzieci od 8. roku życia, młodzież i dorośli

  Materiały
  Podręczniki z CD (1-6)
  Zeszyty uzupełniające
 • Fortepian, skrzypce - dla dzieci i dorosłych
 • Gitara elektryczna - od 10 lat oraz dorośli
 • Gitara basowa - od 11 lat oraz dorośli
 • Perkusja - od 10 lat oraz dorośli
Copyright © 2018 www.wrzesnia.yamahaszkola.pl ¦ Projekt i wykonanie HEDRYCH.pl.