www.yamahaszkola.pl Witaj, dzisiaj jest środa 13 grudnia, 2017 r. godzina

Programy instrumentalne

Kursy programów instrumentalnych prowadzone są jako otwarte zajęcia grupowe. Uczestnicy zajęć poznają repertuar, utrzymany w różnych stylach muzycznych. Przy tym oprócz pracy nad rozwijaniem techniki gry i słuchu muzycznego, pierwszoplanowe jest wspólne muzykowanie. Materiały szkolne składają się z zeszytu do danego programu i jego poziomu oraz płyt CD z playbackami (podkładami muzycznymi), które wspomagają proces nauczania i motywują do ćwiczenia w domu. Poszczególne programy są skierowane dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
  • Flet prosty — dla dzieci od 6. roku życia, młodzieży i dorosłych

Zróżnicowana oferta utworów muzycznych prowadzi od renesansu i baroku, poprzez klasykę i romantyzm, do szeroko rozumianego folkloru, rocka, popu i muzyki awangardowej. Dołączone do podręczników płyty CD zawierają interesujące playbacki (podkłady muzyczne), które wspomagają proces nauczania i motywują do ćwiczenia w domu. Od samego początku uczymy grać nie tylko na flecie sopranowym C, ale także na flecie altowym F.

Dzieci od 6. roku życia, młodzież i dorośli

Podręczniki z CD (1-3)

2-3 lata
  • Gitara klasyczna — dla dzieci od 10. roku życia, młodzieży i dorosłych

Gitara klasyczna oferuje wszystkim chcącym nauczyć się grać na gitarze klasycznej (ew. akustycznej), muzykę od Bacha do Beatlesów. Program ten umożliwia naukę gry, w oparciu o szeroki, specjalnie dostosowany repertur solowy i zespołowy. Integralną częścią kursu jest także kształcenie słuchu muzycznego, rozwój umiejętności improwaizacji oraz nauka akompaniamentu do śpiewanych piosenek.

Dzieci od 10. roku życia, młodzież i dorośli

Podręczniki z CD (1-4)

3-4 lata
  • Fun Key Kids (keyboard) — dla dzieci w wieku 6-8 lat

Fun Key Kids wprowadza dzieci troskliwie i celowo do takiej sytuacji, w której dzielą się z innymi swoimi myślami i uczuciami w "międzynarodowym języku", jakim jest muzyka. W trakcie zajęć dzieci prezentują swoje partie głosowe, a także całe utwory, pozostałym uczniom i nauczycielowi, którzy wspólnie omawiają dane wykonanie.

Fortepian czy keyboard - w późniejszym czasie pojawia się możliwość wyboru i kontynuacji nauki na wybranym kierunku lub zmiany instrumentu.

Dzieci w wieku 6-8 lat.

Podręczniki z CD (1-2)

2-3 lata
  • Fun Key (keyboard) — dla dzieci od 8. roku życia, młodzieży i dorosłych

Fun Key odkrywa olbrzymie możliwości techniczno-muzyczne, jakie tkwią w keyboardzie. "Fun Key" umożliwia odpowiednie wykształcenie zarówno solistów, jak i muzyków zespołowych. W niewielkich grupach uczestnicy zajęć pracują nad bogatym repertuarem, zróżnicowanym stylistycznie. Oprócz nauki gry i wykształcenia słuchu muzycznego, rozwijane są twórcze umiejętności, takie jak: harmonizowanie, aranżowanie utworów oraz improwizacja.

Dzieci od 8. roku życia, młodzież i dorośli

Podręczniki z CD (1-6)